workimg
  • 3 Ocak 2018
  • Uydu Haberleri

​beIN Sports Haber Türksat Frekansı

Digitürk yeni sahipleri olarak bilinen beIN sports firması firmanın yönetimini alır almaz işe ilk olarak isim değiştirmek ile başladılar. Ardından ikinci bir hamle olarak beIN Sports Haber Türksat Frekansı açıklaması ile yayın hayatına ücretsiz bir şekilde yayın yapan kanal açılmış oldu.


Bu kanal da tıpkı diğer spor kanalları gibi, ağırlıkla futbol haberleri ve sporun diğer Branşlarını haber yapmak için uğraş verecek. Maç yayınlarının verilmiş olduğu digitürk ücretli kanalların aksine tıpkı bir normal kanalmış gibi maç haberlerini vermesi bekleniyor. Bu kanalı izleyebilmeniz için burada açıklanan frekansları kanal listenize eklemeniz gerekir. Ardından Hd veya Sd olan seçenekleri de HD olan televizyonda her ikisi de listenize eklenecektir. Sizler televizyonun özelliğine göre HD seçeneğini izleyebilir veya tıpkı diğer kanalları izlediğiniz gibi SD yani HD olmayan kanalı da izleme şansını elde edebilirsiniz.

beIN Sports Haber frekansını nasıl eklerim?

Televizyonun Menü / setting tuşuna basınız. Ardından kurulum uydu ayarları kanal ekleme gibi terimlerin yer aldığı yere giriş yapınız. Sonra da manuel arama varsa o kısma giriniz. Eğer manuel arama kısmını bulamadıysanız tp ekle, tp arama gibi seçeneklerden biri de aynı işlemleri yapmanıza imkan verecektir. Frekans yazan yere 12.379 kodlarını giriniz. Sonra da polarizasyon kısmını Yatay – H seçeneğine getiriniz. Sembol oranı 30.000 olarak giriş yaptıktan sonra Fec yazan yeri de otomatik olarak ayarlamanız gerekir. Kanal aramasını başlatmak için kodları yazdığınız sayfa da aramayı başlat tuşu varsa basınız. Eğer yoksa oradan çıkıp manuel arama kısmına gelerek az önce girdiğiniz frekansı burada bularak aramayı başlatabilirsiniz. beIN Sports Haber Türksat Frekansı için burada yazılan kodlardan istifade edebilirsiniz.

KANAL İSMİ: beIN Sports Haber

UYDU İSMİ: Türksat42E 4A

FREKANS: 12.379

SEMBOL: 30.000

POLARİZASYON: H - Yatay

FEC: Otomatik