workimg
  • 20 Nisan 2021
  • Uydu Haberleri

​Awox tv kanal ayarlama, kanal sıralama ve yükleme

Awox tv kanal ayarlama ve kanal sıralamanın nasıl yapıldığını anlatan zengin bir makale ile yine den karşınızdayız. Teknoloji mağazalarında ve özellikle alışveriş sitelerinde awox marka televizyonun sıklıkla satın alındığı görüyoruz.


Peki bu televizyonu satın almadan önce, Awox marka televizyon nasıldır, kullanışlı mı, alınır mı, kanal yüklemesi nasıl yapılır, kendi kendine kanal silme gibi bir kronik arızası var mı gibi soruları kendi kendinize sordunuz mu?

Awox televizyon kanal kurulumu, kanal sırlama ve kendi kendine kanalları sildiğince nasıl arama yapacağınızı sizlere anlatacağız. Kanal yüklemek ve Awox tv hakkında detaylı bilgiye ulaşmak için makalemizi okumaya devam ediniz.

Awox tv alınır mı?

Son yıllar da doların artması ve teknoloji firmalarının doları bahane göstererek ürünleri fiyatlarına çok fazla zam yapmaları sonucunda uygun fiyatlı ürünler daha çok rağbet görülmeye başlandı. Awox televizyon markası da en uygun fiyatlı tv markaları arasındadır. Bu nedenle televizyona çok para vermek istemiyorum bana en uygun olan bir marka ve modeli olsa yeterli diyorsanız, Awox tv markasını tercih edebilirsiniz.

En uygun fiyatlı olan televizyon markalarından biri olan awox markasını güvenle alıp kullanabilirsiniz. Yani Awox tv televizyon alınabilir diyebiliriz.

Awox tv kanalları kendi kendine sildi

Bazı televizyon markalarında kendi kendine kanalları sildiğini görüyoruz. Awox televizyon kendi kendine kanalları sildi sorunu ile pek fazla karşılaşmadık. Yalnız, gelen bazı sorular ve şikayetler üzerine şöyle bir açıklama yapmak istedik. Öncelikle televizyon kanalları neden kendi kendine siler ona bir bakalım.

Awox tv veya diğer marka kendinden dahili uydu alıcılı olan televizyonların kendiliğinden kanal silmesi normal bir durum değildir. Tabi ki bazı durumlar hariç.

  • Televizyonun tkgs özelliği açıksa ve sinyal yeterli seviyede gelmezse kanalları silebilir
  • Uydu antenden sinyal gelmezse silebilir
  • Türksat kanal güncelleme sistemi açıksa baz durumlar da silebilir

Yukarıda sıralamış olduğumuz nedenlerin haricinde Awox tv kendi kendine kanalları siliyor gibi bir şikayetiniz varsa yetkili servisi arayıp bilgi alınız. Eğer televizyonun garantisi devam ediyorsa bu süreci biraz daha hızlandırmalı ve televizyonun bu kronik arızasını tamir ettirmelisiniz.

Awox tv kanal ayarlama nasıl yapılır

Televizyonu yeni satın aldınız ve tv kanal kurulumunu yapmayı bilmiyorsunuz. Burada anlatacaklarımızı yaparsanız mutlaka tv kanal yüklemesini yapmış olacaksınız. Ama öncesinde mutlaka uydudan yeterli seviye de sinyalin geldiğinden emin olmalısınız. Çanak antenden sinyal alamazsanız kanal kurulumu ve kanal ayarlarını yapamazsınız.

  • Kumandanın üzerinde yer alan >Home veya >menü tuşuna basınız. Alt sıralar da yer alan >çanak anten ayarı yazan yere gelip >ok tuşuna basın. Sol taraftaki uydu listesinden >Türksat42E yazan yeri bulup >Ok tuşuna basın. Sağ taraftaki ayarları değiştirmeyin ve sadece altta yer alan >Diseqc 1.0 yazan yeni >LNB 1 yapıp geri geliniz.
  • Bu listedeyken televizyonun alt menüsünde bazı renkler ve yazılar göreceksiniz. Sol üstte >EPG yazar. Oraya tıklayın. Karşınıza çeşitli frekanslar yazan bir liste çıkacak. Bu menüdeyken kumandanın üzerindeki >Sarı tuşuna basınız. Frekans yazan yere >12380 yazın, Sembol oranı yazan yere >27500, Polarizasyon yazan yere de >V yapıp >Ok tuşuna basın.
  • Eklediğiniz frekansı listede bulun. >Ok tuşuna basın. Kumandanın >mavi tuşuna basın. Karşınıza Awox tv kanal yükleme menüsü çıkacak. Burada en üstte arama modu yazan yeri >Ağ arama seçeneğine getirip mavi tuşuna basınız. Awox tv kanal arama başlatılmış olacak. Böylelikle kanal yüklemesini tamamlamış oldunuz.

Awox tv kanal sıralama nasıl yapılır

Awox tv kanal sıralaması birçok kişinin bildiği bir yöntemdir. Kanal yüklemek ve silinmiş kanalları bulmak zor olsa da kanal sıralaması bunun kadar zor değildir. Awox tv kumandasının >Menü tuşuna basınız. >Program tablosu yazan yeri bulunuz. Çıkan listede bütün kanalların olduğunu göreceksiniz. Şimdi taşımak istediğiniz kanalın üzerine gidip kumandanın >sarı tuşuna basınız. (Zaten bu menüdeyken altta sarı bir renk var ve yanında taşı yazar)

Sonra da kanalı taşımak istediğiniz yere gidip tekrar >sarı tuşuna basınız. Böylece kanal taşımasını yapmış oldunuz. Bu yöntem ile bütün favori kanallarınızı taşıyabilirsiniz. Awox tv kanal sıralama yapabiliyorum ama tek tek yapamıyorum diyorsanız sizlere üzücü bir haberimiz var. Awox tv'nin bir serisi hariç hiç birinde toplu taşıma yoktur. Tek tek taşıma yapmalısınız.

İPUCU: Kanal taşıma yaparken sadece yukarı ve aşağı tuşlarını kullanın. Eğer 10'ar, 10'ar atlayan yan ve >page tuşlarını kullanırsanız kanal taşıması yapılmıyor. Kanalı seçersiniz ama istediğiniz yere bırakamazsınız.