​Hangi uydu alıcısı almalıyım?

Servis Bölgelerimiz

Şu anda yeni çıkan televizyonların neredeyse tamamın da uydu cihazı bulunur. Artı olarak bir uydu alıcısı almanıza gerek yok. İhtiyacınızın olduğunu düşünürsek Hangi uydu alıcısı almalıyım sorusunu yanıtlamaya çalışacağız.

Yeni teknoloji özellikle cep telefonlarını ve televizyonları etkilemeye devam ediyor. Her an yeni bir özellik ile karşımıza çıkan televizyon kanalları ve cihazları takip etmek çok zor hale geldi. Yeni bir cihaz alırken mutlaka olmazsa olmaz olan özellikler olsa da en iyi ve makul seçimi bütçemizi sarmadan yapmamız gerektiğini unutmayın. Çünkü çok ucuz uydu cihazlarının olduğu kadar pahalı olan ve almış olduğumuz ucuz cihazın tamı tamına 20 katına varacak derece de pahalı olan cihazlar da vardır. Her ailenin kendine göre bir kazanma durumu olduğu için sizler kazanmış olduğunuz paraya göre uydu seçiminde bulunabilirsiniz.

Bir şey alırken özellikle bu teknoloji ile ilgili bir durumsa mutlaka ilerisini düşünerek alınmalıdır. Hangisi ucuzsa onu ver mantığı ile gitmek daima en doğru seçim olmadığını bilmekteyiz. Bu nedenle normal orta yollu olandan almak daha mantıklı gibi gelmektedir. Şu anda piyasa da Sd (HD OLMAYAN) HD, İp Tv ve 4k Ultra Hd yayın yayınları destekleyen uydu cihazları piyasa da bulunur. Bunları tek bir makine da olanı da var. En ucuz olan Hd yayınları desteklemeyen cihazlardır. Bu cihazları da alabilirsiniz. Yalnız ilerleyen zamanlar da televizyon kanalları Hd olmayan yayınları kapatıp sadece tek bir frekanstan yani Hd olanından yayın yapma durumları vardır. İki ayrı kanal iki farklı maliyet olduğundan dolayı şu anda bazı kanalların bu girişim de bulunduğunu görmekteyiz.

İnternete bağlanabilen Hd olan ucuz cihazlar da var. Bunları da seçebilir ama 4k cihazlarını da göz ardı etmemek gerekir. Şu anda sadece trt4k kanalının olduğunu düşünürsek bize pek mantıklı gelmese de ilerisi için düşünülebilir cihazların olduğunun da altını çizmek isteriz.