Öncelikle Bu makalemizi incelerken sadece yüzeysel olarak değil de baştan sona kadar okumanızı tavsiye ederiz. Receiver uydu cihazı alırken dikkat edilecek hususlar göz önünde bulundurursak


şayet başlıca nedenleri sıralayabilmemiz için öncelikle bir uydu alıcısı için kenara ayırdığınız bütçeyi iyi hesaplamanız ve bu paraya göre uydu cihazı seçimi yapmanız gerekmektedir.

Uydu cihazı alırken dikkat edilecek hususlar

Bu cihazları bildiğimiz üzere çok ucuza ve çok yüksek paralara kadar alınabilecek geniş bir seçeneğe sahiptir. Ama her evde bulunan ve herkesin ihtiyacınız tam olarak karşılayıp kullanıcıyı memnun eden belli başlı uydu cihazlarınında var olduğunu bilmeniz gerekmektedir. Uydu cihaz seçimi için 35 TL İLE 2000 TL'ye kadar bir seçeneğe sahip olan uydu cihazlarını seçmek bir hayli zor olsa gerek.

  1. Eğer sıradan bir şey olsun diyorsanız SD yayın verip skartlı olan en ucuz uydu cihazlarından alabilirsiniz. Bunların fiyatı 35 tl ile 90 tl arasında değişmektedir. En ucuz uydu cihazı
  2. HD kanalları çeksin ve yanında USB oynatma seçeneği bulunan bir uydu alıcısı yeterlidir bana diyorsanız, 65 TL ile 250 TL ye kadar bir bütçeye sahip olmanız gerekmektedir.
  3. Hem HD kanalları çeksin, usb oynat ma ve bunun yanında Wİ-Fİ seçeneği olan bir cihaz olsun diyorsanız wi-fi dahil olmak üzere 125 tl ile 300 tl arası değişe bilir.
  4. HD kanallar, sd kanallar, wi-fi desteği, Lan kablosu desteği, ip tv gibi olan cihazların fiyatları en ucuz uydu cihazı sıramasın da pahalı olan bu seçenek yaklaşık olarak 300 TL ile 1500 tl arası değişmektedir.
  5. Hangi uydu cihazı alırsanız alın unutmamanız gereken bir şey var. İzlenebilecek sadece bir kaç adet kanal mevcuttur bu kanalları en ucuz uydu alıcısı da çekmektedir, fakat benim uydu cihazım farklı bir şey olsun diyorsanız en pahalı seçeneği de seçmekte özgürsünüz.